Regulamin sklepu

 1. Oferta sklepu obowiązuje wyłącznie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
 2. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie sklepu są fabrycznie nowe (chyba, że opis stanowi inaczej) i są objęte pełną gwarancją producenta.
 3. Wszystkie podane ceny w serwisie www.sintex.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT 23%)
 4. Zamówienie w sklepie można składać 24h na dobę, 7 dni w tygodniu za pośrednictwem serwisu internetowego www.sintex.pl lub na adres mailowy: sintex@sintex.pl.
 5. Zamówienia może dokonać osoba pełnoletnia lub firma.
 6. W dni robocze od 8.00 do 16.00 zamówienia można składać telefonicznie lub osobiście w siedzibie firmy.
 7. Każde zamówienie składane w sklepie internetowym www.sintex.pl lub na adres mailowy sintex@sintex.pl musi zostać potwierdzone przez sprzedawcę. Przyjęcie zamówienia będzie potwierdzone w ciagu 1 dnia roboczego pocztą e-mail lub telefonicznie.
 8. Każdy towar ma określoną dostępność, około 1-2 dni, gdy termin realizacji zamówienia wykracza poza określony na stronie, firma SINTEX zastrzega sobie prawo uzgodnienia z klientem nowego terminu realizacji, zmiany lub anulowania zamówienia.
 9. Formy płatności:
  - e-przelew
  - karta płatnicza
  - za pobraniem – za przesyłkę płacisz listonoszowi lub kurierowi
  - raty - Inbank
  - odbiór osobisty – płatność gotówką
  - przedpłata na konto bankowe – w tytule nr zamówienia (wysyłka paczki po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie)

  ”SINTEX” Mariusz Sosnowski
  ul. Albańska 10, 60-123 Poznań
  NIP: 777-279-45-93
  Santander Bank Polska S.A.
  69 1090 1463 0000 0001 1622 3413

 10. Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24-PayPro S.A. ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań.
 11. Dostawy produktów zamawianych w sklepie internetowym www.sintex.pl realizowane są na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zamówiony towar wysyłany jest pocztą polską lub firmą kurierską.
 12. Dokładny koszt wysyłki zależny jest od wagi i formy wysyłki.
 13. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT lub paragon, zgodnie z wolą klienta, które dostarczane są do kupującego wraz z towarem lub wysyłane pocztą w terminie do 7 dni od daty doręczenia towaru. Cena podana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili złożenia przez kupującego zamówienia. Nie ma możliwości wystawienia faktury VAT podatnikowi VAT na podstawie paragonu.
 14. Odbiór przesyłki od firmy kurierskiej musi być potwierdzony pisemnym pokwitowaniem. Z chwilą pokwitowania na Nabywcę przechodzi prawo własności towaru oraz wszelkie ryzyka związane z posiadaniem i użytkowaniem, a w szczególności ryzyko utraty lub uszkodzenia.
 15. Podstawą rozpatrywania spraw reklamacyjnych oraz zwrotów jest opinia serwisu danej marki, stwierdzająca usterkę bądź wadę w działaniu reklamowanego sprzętu. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Kupującego (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.
 16. W chwili odbioru towaru nabywca jest zobowiązany do sprawdzenia przesyłki. Ewentualne uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić pracownikom obecnym przy dostawie lub kurierowi, oraz skontaktować się z handlowcami firmy SINTEX. Podstawą reklamacji jest stwierdzenie uszkodzenia przy osobach dostarczających przesyłkę i spisanie protokołu.
 17. Zgodnie z obowiązującym prawem Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy kupna sprzedaży zawartej na odległość bez podania przyczyny w przeciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. Jest to możliwe tylko w przypadku, jeżeli produkt nie nosi śladów użytkowania. Programy do hafciarek po otwarciu opakowania nie podlegają zwrotowi. Zwrot prosimy kierować na adres firmy. Firma dokona zwrotu ceny produktu w ciągu 14 dni roboczych na wskazany numer rachunku bankowego. Kupujący dokonuje zwrotu towaru na swój koszt.
 18. Wszystkie informacje zawarte na stronie odnoszące się do produktów (łącznie z cenami) nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego lecz zaproszenie do zawarcia umowy określone w art. 71 Kodeksu cywilnego. Wszelkie informacje na temat sprzętu w ofercie internetowego sklepu www.sintex.pl są zgodne z danymi katalogowymi producentów. Sklep www.sintex.pl zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów oraz do zmiany cen towarów prezentowanych na stronie sklepu internetowego.
 19. Internetowy sklep www.sintex.pl nie wypożycza sprzętu do testowania i z tego powodu klient nie może odstąpić od umowy kupna.
 20. W sprawach nie uregulowanych powyżej stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.
 21. Złożenie zamówienia oznacza zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę SINTEX danych osobowych zawartych w zamówieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Pz.U.N 133 poz. 883.
 22. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym oznacza zaakceptowanie postanowień niniejszego regulaminu w brzmieniu obowiązującym w dniu złożenia przez Klienta zamówienia.
 23. Dane osobowe. - Administratorem danych jest SINTEX Mariusz Sosnowski z siedzibą 60-123 Poznań ul. Albańska 10 o nr NIP: 777-279-45-93. Ochrona danych odbywa się zgodnie z wymogami powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a ich przechowywanie ma miejsce na zabezpieczonych serwerach
  1. Usługodawca jest administratorem danych swoich klientów. Oznacza to, że jeśli posiadasz Konto na naszej stronie, to przetwarzamy Twoje dane jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres e-mail, numer telefonu, NIP firmy, adres, adres IP. - Usługodawca jest także administratorem osób zapisanych na newsletter.
  2. Dane osobowe przetwarzane są:
   1. zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych,
   2. w zakresie i celu niezbędnym do nawiązania, ukształtowania treści Umowy, zmiany bądź jej rozwiązania oraz prawidłowej realizacji Usług świadczonych drogą elektroniczną,
   3. w zakresie i celu niezbędnym do wypełnienia uzasadnionych interesów (prawnie usprawiedliwionych celów), a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą:
   4. w zakresie i celu zgodnym ze zgodą wyrażoną przez Ciebie jeśli zapisałeś się na newsletter, - Dane osobowe przetwarzają osoby upoważnione przez nas. Dane zostaną udostępnione tylko tym podmiotom, które są niezbędne w realizacji naszych celów oraz podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług drogą elektroniczną, czyli: usługi płatnicze, kredytowe, leasingowe, kurier, poczta, dostawca systemu sprzedażowego, programista. Twoje dane nigdy nie zostaną udostępnione innym podmiotom handlowym. 
  3. Usługobiorca/Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Żądanie w tym zakresie może zostać złożone na przykład:
   1. pisemnie na adres: Albańska 10, 60-123 Poznań;
   2. w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sintex@sintex.pl    -
  4. Każda osoba, której dane dotyczą (jeżeli jesteśmy ich administratorem) ma prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niepodanie wskazanych w Regulaminie danych osobowych niezbędnych do zawarcia Umowy Sprzedaży lub umowy o świadczenie Usługi Elektronicznej skutkuje brakiem możliwości zawarcia tejże umowy.
   1. Zastrzegamy sobie prawo do przetwarzania Twoich danych po rozwiązaniu Umowy lub cofnięciu zgody tylko w zakresie na potrzeby dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem lub jeżeli przepisy krajowe albo unijne bądź prawa międzynarodowego obligują nas do retencji danych.
   2. Usługodawca ma prawo udostępniać dane osobowe Użytkownika oraz innych jego danych podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa (np. organom ścigania).
 24. Bezpieczeństwo - używamy różnych środków bezpieczeństwa, łącznie z technologią szyfrowania SSL (Secure Socket Layer), aby zapewnić bezpieczeństwo danych osobowych, transakcji oraz płatności elektronicznych dokonywanych online. Protokół SSL to efektywne zabezpieczenie, pozwalające na zakodowanie przesyłanych pomiędzy klientem a sklepem danych. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma możliwości przechwycenia danych przez osoby trzecie.