Plotery

Plotery tnące

Ploter tnący to urządzenie pomocne w kreowaniu własnego stylu. Maszyna przypomina kształtem drukarkę komputerową, z tym że zamiast tradycyjnej głowicy ma wbudowane ostrze. Plotery tnące są przystosowane do wycinania w miękkich materiałach.

Zastosowanie ploterów tnących

Poniżej omawiamy najważniejsze zastosowania ploterów tnących:
• wycinanie wzorów wgrzewanych w tekstylia,
• wycinanie aplikacji z folii flex,
• wycinanie aplikacji scrapbookingowych,
• wycinanie aplikacji Patchwork Art.,
• wycinanie aplikacji hafciarskich, napisów i ornamentów,
• wycinanie szablonów do malowania.
Istnieje możliwość rysowania liter w kamieniu (tzw. metoda piaskowa).

Sposób działania ploterów tnących

W pamięci plotera znajduje się szeroki wachlarz dostępnych wzorów. W pierwszej kolejności wybieramy interesujący nas kształt. Wzór można narysować również na kartce – ploter tnący wyposażono w budowany skaner, który zinterpretuje i wytnie zaprojektowany przez nas wzór. Następnie na macie plotera kładziemy materiał, z którego chcemy wyciąć wzór. Automatyczny nóż tnący wytnie zarówno kontury, jak i zdobienia wewnętrzne figury. Nóż tnący można zastąpić pisakiem lub klejem. Wycięty wzór wszywamy w strój za pomocą urządzeń mechanicznych lub komputerowej maszyny do szycia.

Plotery Brother w ofercie sklepu Sintex

W ofercie sklepu Sintex znajdą Państwo plotery tnący marki Brother. Urządzenia cechuje szerokie pole pracy, znakomita jakość cięcia i niski pobór mocy. Ploter Brother wyposażono w port USB i duży ekran LCD. Do każdego plotera zakupionego w naszym sklepie dołączamy zestaw sześciu pisaków zwykłych oraz dwa pisaki do tekstyliów. Plother Brother obsługuje formaty PES, SVG, FCM, oprócz tego można połączyć go z siecią Wi – Fi. Skaner o rozdzielczości 300 dioptrii pozwoli na dokładne odtworzenie Państwa projektów. Szczegóły oferty dostępne poniżej. Zapraszamy!

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji