Katalog

Wytwornica pary

Wytwornice pary

Efektywne prasowanie tkanin i gotowych produktów w zakładzie krawieckim wymaga przede wszystkim dobrego nawilżenia materiału. Tradycyjne żelazka z małym zbiornikiem nie mogą sprostać skali wykonywanej pracy. Woda w pojemniku wystarcza jedynie na kilkanaście minut prasowania, a jej uzupełnianie dodatkowo angażuje pracownika. W war...

Wytwornice pary

Efektywne prasowanie tkanin i gotowych produktów w zakładzie krawieckim wymaga przede wszystkim dobrego nawilżenia materiału. Tradycyjne żelazka z małym zbiornikiem nie mogą sprostać skali wykonywanej pracy. Woda w pojemniku wystarcza jedynie na kilkanaście minut prasowania, a jej uzupełnianie dodatkowo angażuje pracownika. W warunkach produkcji masowej i w profesjonalnych warsztatach krawieckich alternatywą są wytwornice pary i przemysłowe żelazka. W takim zestawie gorąca para wodna jest dostarczana bezpośrednio z urządzenia za pomocą węża. Wytwornice pary mają zbiorniki o różnej pojemności. Do małych firm polecamy model Comel Snail, którego zbiornik mieści 1-3 l wody. W dużych szwalniach z samodzielną prasowalnią sprawdzą się większe wytwornice pary, z kotłem o pojemności nawet 7 l. 

Urządzenia z tej kategorii są zasilane elektryczne i mają dodatkowe elektrozawory, które regulują poziom ciśnienia. Para jest wyrzucana pod ciśnieniem 2,5-3,5 bara, dzięki czemu dobrze wnika w strukturę tkanin. Polecamy też przemysłowe maszyny do szycia z kolekcji sklepu Sintex.

Więcej
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów