Katalog

Stół prasowalniczy

Stół prasowalniczy

Prasowanie jest jedną z czynności, które składają się na skomplikowany proces wytwarzania odzieży. Jej celem jest nie tylko nadanie produktowi estetycznego wyglądu, ale również usprawnienie procesu szycia i modelowania stroju. W profesjonalnych zakładach krawieckich od prasowania zaczyna się pracę przy nowym produkcie. Gładka ...

Stół prasowalniczy

Prasowanie jest jedną z czynności, które składają się na skomplikowany proces wytwarzania odzieży. Jej celem jest nie tylko nadanie produktowi estetycznego wyglądu, ale również usprawnienie procesu szycia i modelowania stroju. W profesjonalnych zakładach krawieckich od prasowania zaczyna się pracę przy nowym produkcie. Gładka tkanina jest bowiem bardziej podatna na wycinanie elementów, a odwzorowanie powstających części przebiega ze znacznie większą dokładnością. Prasowanie ma również znacznie przy wygładzaniu szwów, wklejaniu usztywniaczy, formowaniu patek i pasków. Tak częste wykonywanie tej czynności wymaga stworzenia odpowiedniego stanowiska pracy. nim jego nieodzownym elementem jest stół prasowalniczy. Konstrukcja tego elementu wyposażenia każdej pracowni krawieckiej pozwala na wygodne prasowanie wszystkich elementem ubioru.

Stół prasowalniczy Battistella lub Comeljest wyposażony w podstawki pod żelazko. Ma też dodatkowe deski i blaty, przystosowane np. do pracowania rękawków czy nogawek spodni. Dodatkowym atutem może być jego elektryczne podgrzewanie. Polecamy też wytwornice pary oraz stoły z wbudowanymi wytwornicami.

Więcej
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów