Urządzenia krojcze

Urządzenie krojcze

W języku polskim funkcjonuje powiedzenie, że coś jest „dobrze skrojone”. Określenie tak, czegoś ma podkreślić, że jest wręcz idealnie dopasowane. Obecnie często mówi się tak np. o tekstach, meblach i wielu innych rzeczach. Zwrot ten wywodzi się z krawiectwa i w swoim pierwotnym znaczeniu odnosił się do strojów. Stwierdzenie ga...

Urządzenie krojcze

W języku polskim funkcjonuje powiedzenie, że coś jest „dobrze skrojone”. Określenie tak, czegoś ma podkreślić, że jest wręcz idealnie dopasowane. Obecnie często mówi się tak np. o tekstach, meblach i wielu innych rzeczach. Zwrot ten wywodzi się z krawiectwa i w swoim pierwotnym znaczeniu odnosił się do strojów. Stwierdzenie garnitur jest dobrze skrojony, oznaczało, że jest przycięty starannie na wymiar, czyli doskonale dopasowany do czyjeś sylwetki. Pokazuje to, jak wielkie znacznie miało w krawiectwie, a właściwie wciąż ma, krojenie materiałów. Dlatego żaden profesjonalny zakład zajmujący się szyciem strojów nie może się obyć bez odpowiednich urządzeń krojczych. Nie zapomnieliśmy o nich i my. Do naszej oferty wprowadziliśmy wiele narzędzi pozwalających na niezwykle dokładne cięcie materiałów. Znajdziecie u nas noże taśmowe, pionowe i tarczowe, a także odkrawacze do tkanin.

Jeśli chcemy na poważnie zajmować się szyciem, to bez maszyny do szycia, urządzeń krojczych i prasowalniczych, będzie to mało możliwe. Równie niezbędny okaże się również cały zestaw akcesoriów krawieckich – od igieł po olej wazelinowy.

Więcej
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów