Regulacja maszyn do szycia

Regulacja maszyn do szycia

Problemy z maszyną mogą zacząć się od razu po jej rozpakowaniu. Oznacza to, że trzeba zająć się regulacją maszyny do szycia. Zadanie to wymaga wykonania wielu drobnych zabiegów, dlatego zlecenie go naszym specjalistom pozwoli szybko przygotować maszynę do rozpoczęcia pracy.

Jak przebiega regulacja maszyny do szycia?

Podejmujemy zróżnicowane kroki w zależności od rodzaju problemu, jaki pojawił się w trakcie użytkowania urządzenia. Profesjonalna regulacja maszyny do szycia zawsze rozpoczyna się jednak od jej gruntownego przeglądu, w czasie którego jesteśmy w stanie stwierdzić, które części wymagają poprawy. W większości przypadków nieprawidłowa praca urządzenia może być związana z niewłaściwym ułożeniem igły lub stopki do maszyny do szycia. Regulacja obejmuje również np. kontrolę stanu transportera i prawidłowe ustawienie chwytacza.

Dlaczego regulacja maszyny jest tak ważna?

Zarówno zaraz po zakupie maszyny, jak i w trakcie eksploatacji może dojść do rozregulowania pewnych podzespołów, w wyniku czego praca maszyny oraz oczekiwany efekt nie będą zadowalające. Najczęstszymi problemami, jakie występują w przypadku rozregulowania maszyny, są:

  • pętelkowanie i plątanie nitki,
  • przepuszczanie ściegu,
  • zrywanie nitki,
  • nietypowe dźwięki podczas szycia,
  • uciekanie materiału spod stopki,
  • różna gęstość szycia.

Dodatkowo pojawiają się problemy z wyglądem ściegu – jest krzywy, jest nieestetyczny na spodzie materiału lub nie pojawia się wcale.

Jako zespół fachowców znających budowę i zasadę działania zarówno maszyn przemysłowych, jak i domowych, doskonale wiemy, jak każdy model powinien pracować. Dzięki temu sprawnie możemy ocenić, co jest przyczyną nieprawidłowości i wyregulować odpowiednie elementy tak, by maszyna szyła poprawnie. Zapewniamy również doradztwo w początkowym kontakcie z maszyną – podpowiemy, na jakie problemy zwrócić uwagę, a także, w jaki sposób regulować maszynę, by samodzielnie poradzić sobie z podstawowymi błędami w pracy.