Naprawa maszyn do szycia

Naprawa maszyn do szycia

Poszczególne części maszyn do szycia zużywają się w trakcie użytkowania, a żywotność każdego z jej mechanizmów ma swój ograniczony okres. W zależności od usterki niekiedy wystarczy naprawa zepsutej części, a czasem konieczna jest jej wymiana.

Naprawa maszyn do szycia to jedna z usług oferowanych przez naszą firmę. Nasz serwis naprawia maszyny krawieckie różnych typów i rodzajów, bez względu na rodzaj uszkodzenia. W zależności od marki maszyny, dysponujemy także elementami zamiennymi, dzięki naszemu asortymentowi części zamiennych. Klientom oferujemy pomoc, służąc przy tym fachową poradą, wiedzą oraz zaangażowaniem. Decydując się na współpracę z nami, klienci otrzymują najwyższą jakość usług. Staramy się sprawnie podejść do tematu, tak by zrealizować naprawę w najkrótszym możliwym czasie. Ocenimy koszty i czas potrzebny do przeprowadzenia naprawy, a następnie przystąpimy do realizacji zadania.

Naprawa maszyn do szycia – Poznań

Specjalizujemy się w diagnostyce oraz likwidacji usterek w maszynach przemysłowych, oraz maszynach domowych wszystkich typów i marek. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz rozległa wiedza fachowa naszego zespołu, są gwarancją sprawnej lokalizacji awarii oraz usunięcia jej przyczyn. Liczne realizacje usług sprawiły, że doskonale radzimy sobie również w przypadku nietypowych usterek, które ciężko zidentyfikować.

Zakres oferowanych przez nas napraw obejmuje:

  • przegląd maszyn do szycia,
  • regulację maszyn do szycia,
  • wymiany silników,
  • naprawy maszyn do szycia.

Zależnie od rodzaju zlecenia naprawy realizujemy w siedzibie naszej firmy lub w lokalizacji wybranej przez klienta (dojazd do 100 km od Poznania). Naprawy przeprowadzane w naszym warsztacie obejmują domowe maszyny do szycia, noże krojcze oraz niewielkie wytwornice pary. Z reguły tego typu zlecenia są realizowane w przeciągu jednego do dwóch tygodni. Natomiast w siedzibie klienta remontujemy maszyny przemysłowe oraz duże stoły do prasowania. Jednocześnie informujemy, że nie realizujemy napraw maszyn przesłanych do nas kurierem.

Serwis i naprawa overlocków oraz maszyn do szycia

Nasz zespół zajmuje się nie tylko usuwaniem usterek, ale również serwisem i przeglądem okresowym. Regularne sprawdzanie i czyszczenie maszyn zapewnia ich bezawaryjną eksploatację przez wiele lat. Podejmiemy się stałej współpracy ze szwalniami i zakładami krawieckimi, dla których będziemy regularnie świadczyć usługi okresowych przeglądów. Naprawiamy między innymi maszyny domowe mechaniczne i komputerowe, overlocki, a także maszyny przemysłowe łańcuszkowe i specjalistyczne, stebnówki i podszywarki.

Jak wygląda przegląd maszyny do szycia w praktyce?

W pierwszym etapie maszyna do szycia jest dokładnie oglądana przez naszego specjalistę. Po zdjęciu elementów obudowy możliwe jest usunięcie zabrudzeń z wnętrza maszyny. Dzięki użyciu sprężonego powietrza realne jest skuteczne pozbycie się kurzu, zabrudzeń czy też pozostałości nici i strzępek materiałów. Tego typu elementy mogą spowalniać pracę urządzenia, obciążając przy tym silnik. Efektem tego może być zatarcie silnika bądź takie usterki jak uszkodzenie ząbków transportera czy zablokowanie się maszyny. Ciężko jest przy tym w codziennej pracy zapobiec dostawaniu się i gromadzeniu zabrudzeń pod obudową, nawet w przypadku osób, które regularnie dbają o swoją maszynę.

Po rozebraniu maszyny i jej wyczyszczeniu przystępujemy do oględzin poszczególnych jej podzespołów. Sprawdza się wówczas m.in. prawidłową pracę transportera i w razie potrzeby dokonuje jego regulacji. Można ocenić również stan techniczny takich elementów jak chwytacz, bębenek, nawlekacz czy prowadniki, a także wysokość igielnicy czy występowanie w niej luzów. Możliwe jest także sprawdzenie prawidłowego ustawienia chwytacza.

Ogólna zasada dotyczy stopnia skomplikowania maszyny, gdyż od tego zależy ilość podzespołów, które należy sprawdzić i ewentualnie wyregulować. Bez względu jednak na to czy wykonujemy ogólną konserwację czy też naprawę maszyny do szycia, nasi klienci otrzymują usługę najwyższej jakości.

Dlaczego klienci nam ufają?

Priorytetem w naprawie maszyn do szycia jest dla nas sprawne i dokładne zrealizowanie usług. Doskonale wiemy, jak istotne jest, by sprzęt został szybko przywrócony do pracy. Jako serwis i sprzedawca maszyn do szycia oraz części i akcesoriów, mamy dostęp do wszystkich podzespołów. Oznacza to, że nie musimy zamawiać części i czekać z naprawą do ich dotarcia. Możemy natychmiast przystąpić do usuwania usterki.